Regulamin sesji zdjęciowej


Wychodząc Wam na przeciw postanowiłem zastąpić umowy papierowe regulaminem. Chcę w ten sposób oszczędzić Wasz czas przed lub po sesji, kiedy czytacie umowę i ją podpisujecie. Możemy ten czas wykorzystać na zdjęcia lub swobodną rozmowę. To też moje dbanie o środowisko. Te kilka stron, to oszczędność papieru, a dzisiaj wiele umów można zawrzeć online.

 1. Rezerwując sesję akceptujesz niniejszy regulamin.
 2. Sesje wykonuję od wschodu do zachodu słońca. Korzystam głównie ze światła zastanego (dziennego). Na sesje plenerowe należy przyjść punktualnie. Na sesje domowe dojeżdżam o czasie.
 3. Proszę o poinformowanie mnie o wszelkich problemach zdrowotnych. Zdrowie jest dla mnie kluczowe, sam bardzo rzadko choruję i dbam o siebie. W razie przeziębienia, od razu Was o tym poinformuję.
 4. Zmiana terminu sesji jest możliwa w sytuacji zachorowania lub nagłej niespodziewanej zmiany pogody tj. deszcz nawalny, porywisty wiatr. Śnieg, ciemne chmury, czy niewielki deszcz nie jest przeszkodą w wykonaniu sesji, a nawet można to fajnie wykorzystać. O zmianie terminu sesji proszę na maksymalnie godzinę przed sesją.
 5. Również ze względu na obecną sytuację z koronawirusem, poinformujcie mnie o ewentualnej kwarantannie, a później ustalimy nowy termin sesji.
 6. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy wpłacić przelewem na konto bankowe: Mariusz Kolenda Fotografia 07 1870 1045 2078 1033 4887 0001 do trzech dni od sesji. W tytule data sesji i Wasze imię/nazwisko. Nie posiadam możliwości płatności kartą ani gotówką.
 7. W ofercie mam również vouchery. Ich wartość jest taka sama jak każdego pakietu. Voucher jest ważny pół roku i nie ma możliwości zamiany go na gotówkę (zwrotu).
 8. Zdjęcia wysyłam po otrzymaniu wynagrodzenia. Do 14 dni otrzymacie link do galerii Pixieset, gdzie będziecie mogli wybrać zdjęcia, zaznaczając je serduszkiem. Na wybór zdjęć macie 30 dni. Wybieracie tyle zdjęć, ile jest w wybranym przez Was pakiecie. Jest możliwość wyboru większej ilości zdjęć, za dodatkową opłatą 30 zł/zdjęcie.
 9. Wybrane zdjęcia wyślę poprzez weTransfer. Zdjęcia będą po obróbce graficznej w programie Lightroom. Nie używam programu Photoshop. Nie wykonuję retuszu typu: odchudzanie, usuwanie ozdób itp. Delikatny retusz dotyczy wyprysków, siniaków, skaleczeń.
 10. Zdjęcia wysyłam w formacie jpg. Nie wysyłam plików RAW. Są to surowe pliki przed moją autorską obróbką.
 11. Obróbka graficzna będzie wyglądać tak jak inne moje zdjęcia na blogu lub Instagramie.
 12. Nie wyrażam zgody na nakładanie filtrów (zmianę koloru, kadrowanie, filtry snapchat/instagram) na wysłane przeze mnie zdjęcia. Jestem ich autorem i chcę, żeby wyglądały estetycznie.
 13. Jeżeli wybraliście pakiet z albumem, to jest to fotoalbum 20×20 cm. Posiada 5 sztywnych kart. Do 14 dni wyślę Wam projekt albumu z prośbą o wybór okładki (napisu, rodzaju czcionki), oraz o zaakceptowanie zdjęć w albumie. Po pełnym zaakceptowaniu projektu, czekacie na album do 14 dni.
 14. W trosce o Waszą wygodę (wiele osób nie ma już czytników) i o środowisko, nie mam w ofercie pendrive’ów i płyt CD.
 15. Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielicie się zdjęciami na swoich profilach. Szanuję Waszą prywatność, dlatego proszę o to czy wyrażacie / nie wyrażacie zgody na publikację swojego wizerunku.
 16. Na sesję zabierzcie przede wszystkim dobre humory. Ponadto pamiętajcie o wodzie, przekąskach, środkach na komary. Jeżeli macie zwierzątko, to możecie je zabrać. Zachowując naturalność sesji nie zabierajcie ze sobą wózków, nosidełek, zabawek (chyba, że jest to ukochany pluszak).
 17. Jak przygotować się do sesji? Dzień wcześniej wypić razem kakao/wino przy świecach, wziąć relaksujący prysznic/kąpiel, zrobić drugiej osobie masaż, obejrzeć romantyczny film lub komedię (Przed wschodem słońca/La la land). Przed samą sesją polecam jogę śmiechu 🙂